DobrySen24.pl
Sen zdrowy w zdrowej pościeli
Zdrowy sen
Pościel
Poduszki z łuską gryki
Wałki do spania
Sklep
Wałek zamiast poduszki
Wypełnienie
Jak wybrać odpowiedni wałek
Wypełnienie

Wypełnienie

W zależności od preferencji można wybrać wałki wypełnione pianką poliuretanową - takie wałki często określane są mianem "rehabilitacyjnych" - lub naturalnymi łuskami, np. gryczanymi

Pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom i reakcji na temperaturę ciała dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa w czasie snu. Bardzo istotne jest jednak, by wałek wykonany z takiej pianki był odpowiednio wykonany i wyprofilowany, dlatego wdecydując się na zakup warto wybrać produkt medyczny zamiast najtańszego.

Naturalne wypełnienie, np. łuską gryki jest z kolei antyalergiczne i polecane alergikom. Potwierdzają to badania przeprowadzone w USA i Kanadzie, które nie wykazały obecności w łusce gryki alergenów.
Dodatkowo, temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju zimą. Właściwości termodynamiki wypełnienia łuskami gryki przewyższa tradycyjne wypełnienie. Właściwości automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort snu.

Więcej informacji nt. wypełniienia łuskami gryki.