DobrySen24.pl
Sen zdrowy w zdrowej pościeli
Zdrowy sen
Pościel
Poduszki z łuską gryki
Wałki do spania
Sklep
Właściwości łuski gryki
Czyszczenie i pielęgnacja
Jak wybrać odpowiednią poduszkę
Właściwości łuski gryki

Charakterystyka i zalety

Główną zaletą poduszki wypełnionej łuską z gryki jest zdolność do prawidłowego wspierania głowy i szyi. Zapobiega również przegrzewaniu głowy, zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki. Posiada właściwości antyalergiczne oraz dużą zdolność do regulowania temperatury przez całą noc.  Poduszka z łuską gryki

To ze względu na kształt łuski gryki - nieregularny kształt trójkąta, który nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość. Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę. Właśnie dzięki temu poduszki wypełnione łuską gryki zachowują swój kształt w czasie ich używania, podczas gdy zwykłe poduszki poddawane tym samym obciążeniom i ruchom głowy przez śpiącego człowieka robią się płaskie i niewygodne. Natomiast spanie na takich płaskich i zbitych poduszkach skutkuje porannym przebudzeniem z bólem kręgosłupa, szyi, karku lub nawet głowy.

Ponadto łuski nie przewodzą ciepła, więc poduszki nie nagrzewają się jak zwykłe poduszki. W poduszce ciągle przepływa powietrze dlatego wilgoć nie gromadzi się przy głowie. Mówi się o niej więc, że ma właściwości antypotowe.

Poduszka gryczana ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że ​​temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju zimą. Właściwości termodynamiki wypełnienia łuskami gryki przewyższa tradycyjne wypełnienie. Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort snu.

Obok podnoszenia komfortu snu poduszkę wypełnioną łuską gryki możemy wykorzystać do celów rehabilitacji i walki z bólem i wszelkimi dolegliwościami. Wystarczy włożyć poduszkę na kilka chwil do zamrażarki i stosować jak okład lodowy do łagodzenia dolegliwości bólowych, łagodzenia obrzęków, opuchlizn. Analogicznie do schłodzenia poduszki z wypełnieniem łuską można podgrzewać i wykorzystywać do terapii cieplnej. Istnieją poduszki z gryką przystosowane do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Idealne dopasowanie do kształtu ciała sprzyja wykorzystywaniu we wspomaganiu zabiegów rehabilitacyjnych. 

Jest coraz częściej polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder, ogólne napięcie mięśni głowy. Posiada właściwości antyalergiczne. Poduszkę z łuską gryki używa się również w trakcie ćwiczeń jogi i specjalistycznym masażu.

Łuska gryki emituje ujemne, zdrowe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne, które neutralizuje promieniowane szkodliwe, wysyłane przez sprzęty elektryczne.

Podsumowując, poduszki wypełnione łuską gryki mają właściwości:
- antyalergiczne
- przeciwbólowe
- rozluźniające mięśnie
- rehabilitacyjne
- chłonące wilgoć (antypotowe)
- termodopasowania do pory roku
- neutralizujące szkodliwe promieniowanie.