DobrySen24.pl
Sen zdrowy w zdrowej pościeli
Zdrowy sen
Pościel
Poduszki z łuską gryki
Wałki do spania
Sklep
Właściwości łuski gryki
Czyszczenie i pielęgnacja
Jak wybrać odpowiednią poduszkę
Poduszki z łuską gryki
Charakterystyka i zalety

Główną zaletą poduszki wypełnionej łuską z gryki jest zdolność do prawidłowego wspierania głowy i szyi. Zapobiega również przegrzewaniu głowy, zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki. Posiada właściwości antyalergiczne oraz dużą zdolność do regulowania temperatury przez całą noc.  Poduszka z łuską gryki

To ze względu na kształt łuski gryki - nieregularny kształt trójkąta, który nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość. Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę. Ponadto łuski nie przewodzą ciepła, więc poduszki nie nagrzewają się jak zwykłe poduszki. W poduszce ciągle przepływa powietrze dlatego wilgoć nie gromadzi się przy głowie. Mówi się o niej więc, że ma właściwości antypotowe.

Poduszka gryczana ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że ​​temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju zimą. Właściwości termodynamiki wypełnienia łuskami gryki przewyższa tradycyjne wypełnienie. Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort snu.

Obok podnoszenia komfortu snu poduszkę wypełnioną łuską gryki możemy wykorzystać do celów rehabilitacji i walki z bólem i wszelkimi dolegliwościami. Wystarczy włożyć poduszkę na kilka chwil do zamrażarki i stosować jak okład lodowy do łagodzenia dolegliwości bólowych, łagodzenia obrzęków, opuchlizn. Analogicznie do schłodzenia poduszki z wypełnieniem łuską można podgrzewać i wykorzystywać do terapii cieplnej. Istnieją poduszki z gryką przystosowane do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Idealne dopasowanie do kształtu ciała sprzyja wykorzystywaniu we wspomaganiu zabiegów rehabilitacyjnych. 

Jest coraz częściej polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder, ogólne napięcie mięśni głowy. Posiada właściwości antyalergiczne. Poduszkę z łuską gryki używa się również w trakcie ćwiczeń jogi i specjalistycznym masażu.

Łuska gryki emituje ujemne, zdrowe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne, które neutralizuje promieniowane szkodliwe, wysyłane przez sprzęty elektryczne.

Podsumowując, poduszki wypełnione łuską gryki mają właściwości:
- antyalergiczne
- przeciwbólowe
- rozluźniające mięśnie
- rehabilitacyjne
- chłonące wilgoć (antypotowe)
- termodopasowania do pory roku
- neutralizujące szkodliwe promieniowanie.


Pielęgnacja i czyszczenie

Konserwacja i pielęgnacja poduszek wypełnionych gryką nie jest skomplikowana.

Wewnątrz poduszki gryczanej znajduje się pokrowiec wypełniony łuską gryki. Łuski gryki nie wolno moczyć dlatego z pokrowca należy wysypać łuski i wyprać pokrowiec. Sama łuska gryki nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łuska gryki nie stanowi schronienia dla pasożytów i roztoczy z uwagi na brak w swojej budowie substancji odżywczych. Ponadto łuska gryczana jest wolna od pyłu i nie sprzyja osadzaniu kurzu dlatego nie jest przyjazna dla roztoczy. W celu odświeżenia poduszki wypełnionej łuską gryki należy raz w miesiącu wystawić ją na działanie promieni słonecznych, lub włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Zabiegi te wystarczą by pozbyć się szczątkowej obecności roztoczy lub grzybów. Minimalne zabiegi konserwacyjne pozwalają na wieloletnią eksploatację poduszki.
 

Poduszka z łuską grykiIdealna dla osób z alergią

Poduszki nie są wypełnione owocem gryki ale jedynie łupinką, która ochrania owoc. Badania przeprowadzone w USA i Kanadzie nie wykazały obecności w łusce gryki alergenów. Należy jednak pamiętać, że uprawy gryki powinny być uprawami ekologicznymi wolnymi od stosowania nawozów chemicznych. Proces wytwarzania łuski powinien odbywać się z wykorzystaniem najnowszej technologii aby zapobiegać łamaniu łuski i dbaniu o czystość produktu poprzez wypalanie pyłu mąki i kurzu.

Łuska gryki jest hipoalergiczna, bezpieczna dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do uczuleń.
Poduszka wypełniona selekcjonowaną łuską gryki jest w 99% wolne od kurzu, więc nie sprzyja rozwojowi roztoczy.
Łuska gryki nie posiada w swojej budowie substancji odżywczych i nie sprzyja rozwojowi roztoczy, grzybów i drobnoustrojów. Gryka nie zawiera GLUTENU !